İçeriğe geç

Vakfımız her ayın ilk salı günü, konusunda uzman ilim ve fikir adamlarını geniş katılımlı organizasyonlarla halkımızla buluşturuyor. Salı Meclislerimiz Vakıf Tv ekranlarından da canlı yayınlanmaktadır.

Yaz Okulu

7-14 yaş arası çocuklarımız yaz tatilini en güzel değerlendirip eğlenerek öğrendikleri yaz tatili eğitim kurslarımız her yıl devam etmektedir. Kurslarımızda uzman eğitimci kadromuzla; Kur’an, Siyer, Fıkıh, Ahlak Bilgisi derslerinin yanında sportif faaliyetler (yüzme, futbol, basketbol, güreş) verilmektedir.

İlahiyat Önlisans
Destek Seminerleri

İlahiyat Önlisans ve İLİTAM programlarına kayıtlı öğrencilerin daha nitelikli yetişmelerine katkıda bulunmak isteyen vakfımız söz konusu programlara destek seminerleri düzenlemektedir.

Yetişkinler İçin
Kur'an Dersleri

Vakfımızın İlmi Araştırmalar Merkezinde  yetişkinlere yönelik Kur’an-ı Kerim ‘i Öğrenme ve Güzel Okuma dersleri verilmektedir.

Halk Eğitim
Destekli Kurslarımız

Vakıf Merkezimizde kadınlara yönelik Halk Eğitim hocaları eşliğinde dikiş ve nakış dersleri verilmektedir.

Öğrenci Destek Çalışmaları

Lisans ve Doktora öğrencilerine dönemlik eğitim destekleri verilmektedir.

Okul Destek Çalışmaları

Vakfımız imkanlar ölçüsünde ihtiyacı olan okullarımıza ayni ve nakdi yardımlarına devam etmektedir.

Sosyal Yardım Faaliyetleri

Vakfımız, bünyesinde eğitim faaliyetine devam etmekte olan Özel İstanbul Mahir Okulları velilerimizin de destekleri ve  STK işbirlikleriyle yardım faaliyetlerine katkı sağlamaktadır.